HW-24-10-L-D-413-SM-A
Part Number:
HW-24-10-L-D-413-SM-A
Description:
CONN HDR 48POS 0.1 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.765" (19.431mm)
Length - Post (Mating) :
0.352" (8.941mm)
Length - Stack Height :
0.413" (10.490mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
48
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)