HW-17-14-H-D-1225-100
Part Number:
HW-17-14-H-D-1225-100
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.105" (2.667mm)
Length - Stack Height :
1.225" (31.115mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)