HW-17-14-L-D-1003-180
Part Number:
HW-17-14-L-D-1003-180
Description:
CONN HDR 34POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.247" (6.274mm)
Length - Stack Height :
1.003" (25.476mm)
Length - Tail :
0.180" (4.572mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)