HW-28-19-L-D-1230-100
Part Number:
HW-28-19-L-D-1230-100
Description:
CONN HDR 56POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
Length - Stack Height :
1.230" (31.242mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
56
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)