HW-23-19-L-D-1043-110
Part Number:
HW-23-19-L-D-1043-110
Description:
CONN HDR 46POS 0.1 STACK T/H
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
0.177" (4.496mm)
Length - Stack Height :
1.043" (26.492mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
46
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)