HW-25-12-G-S-668-SM
Part Number:
HW-25-12-G-S-668-SM
Description:
CONN HDR 25POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.297" (7.544mm)
Length - Stack Height :
0.668" (16.967mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)