HW-32-10-L-T-405-060
Part Number:
HW-32-10-L-T-405-060
Description:
CONN HDR 96POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.365" (9.271mm)
Length - Stack Height :
0.405" (10.287mm)
Length - Tail :
0.060" (1.524mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
96
Number of Rows :
3
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)