HW-35-17-T-S-200-058
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
HW-35-17-T-S-200-058
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 35POS 0.1 STACK T/H
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.480" (12.192mm)
Length - Post (Mating) :
0.222" (5.638mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.058" (1.473mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
35
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)