HW-35-20-S-D-300-485
Part Number:
HW-35-20-S-D-300-485
Description:
CONN HDR 70POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height :
0.300" (7.620mm)
Length - Tail :
0.485" (12.319mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
70
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)