HW-36-20-L-D-822-070
Part Number:
HW-36-20-L-D-822-070
Description:
CONN HDR 72POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.238" (6.045mm)
Length - Stack Height :
0.822" (20.879mm)
Length - Tail :
0.070" (1.778mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
72
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)