HW-25-15-H-D-444-SM-A
Part Number:
HW-25-15-H-D-444-SM-A
Description:
CONN HDR 50POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.121" (3.073mm)
Length - Stack Height :
0.444" (11.278mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
50
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)