HW-32-10-L-D-496-130
Part Number:
HW-32-10-L-D-496-130
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.204" (5.182mm)
Length - Stack Height :
0.496" (12.598mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)