MW-08-03-G-D-200-078
Part Number:
MW-08-03-G-D-200-078
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.278" (7.061mm)
Length - Post (Mating) :
0.078" (1.981mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)