HW-42-16-L-D-200-055
Part Number:
HW-42-16-L-D-200-055
Description:
CONN HDR 84POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.445" (11.303mm)
Length - Post (Mating) :
0.190" (4.826mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Number of Positions :
84
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)