MW-26-03-G-D-170-084
Part Number:
MW-26-03-G-D-170-084
Description:
CONN HDR 52POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.254" (6.452mm)
Length - Post (Mating) :
0.084" (2.134mm)
Length - Stack Height :
0.170" (4.318mm)
Number of Positions :
52
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)