MW-19-03-G-D-100-068
Part Number:
MW-19-03-G-D-100-068
Description:
CONN HDR 38POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.168" (4.267mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
38
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)