HW-29-12-H-S-325-SM
Part Number:
HW-29-12-H-S-325-SM
Description:
CONN HDR 29POS 0.1 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.640" (16.256mm)
Length - Stack Height :
0.325" (8.255mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
29
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)