MW-48-03-G-D-130-065
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
MW-48-03-G-D-130-065
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN HDR 96POS 0.039 STACK SMD
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.195" (4.953mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.130" (3.302mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
96
Number of Rows :
2
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)