HW-32-20-G-D-200-055
Part Number:
HW-32-20-G-D-200-055
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.875" (22.225mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)