FFSD-13-D-02.50-01-N-R
Part Number:
FFSD-13-D-02.50-01-N-R
Connector Type :
Socket to Socket, Reversed
Contact Finish Thickness :
10.0µin (0.25µm)
Features :
Polarizing Key, Reverse Wiring
Length :
0.208' (63.50mm, 2.50")
Number of Positions :
26
Pitch - Cable :
0.025" (0.64mm)
Pitch - Connector :
0.050" (1.27mm)