MW-38-03-G-D-122-088
Part Number:
MW-38-03-G-D-122-088
Description:
CONN HDR 76POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.209" (5.309mm)
Length - Post (Mating) :
0.088" (2.235mm)
Length - Stack Height :
0.122" (3.099mm)
Number of Positions :
76
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)