MW-24-03-G-D-144-112
Part Number:
MW-24-03-G-D-144-112
Description:
CONN HDR 48POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.256" (6.502mm)
Length - Post (Mating) :
0.112" (2.845mm)
Length - Stack Height :
0.144" (3.658mm)
Number of Positions :
48
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)