HW-33-19-S-D-200-055
Part Number:
HW-33-19-S-D-200-055
Description:
CONN HDR 66POS 0.1 STACK T/H
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating) :
1.075" (27.305mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.055" (1.400mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
66
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)