59202-F28-10-048LF
Part Number:
59202-F28-10-048LF
Description:
CONN HDR STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.398" (10.100mm)
Length - Post (Mating) :
0.209" (5.300mm)
Length - Stack Height :
0.189" (4.800mm)
Number of Positions :
10
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Row Spacing :
0.079" (2.000mm)