MW-25-03-G-D-197-106
Part Number:
MW-25-03-G-D-197-106
Description:
CONN HDR 50POS 0.039 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.303" (7.696mm)
Length - Post (Mating) :
0.106" (2.692mm)
Length - Stack Height :
0.197" (5.004mm)
Number of Positions :
50
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)