TW-10-12-G-D-834-138
Part Number:
TW-10-12-G-D-834-138
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.834" (21.184mm)
Length - Tail :
0.138" (3.500mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)