FW-14-03-G-D-309-075
Part Number:
FW-14-03-G-D-309-075
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.384" (9.754mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.309" (7.849mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)