FW-14-03-G-D-186-065
Part Number:
FW-14-03-G-D-186-065
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.251" (6.375mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.186" (4.724mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
28
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)