HW-32-08-T-D-200-100-LL
Part Number:
HW-32-08-T-D-200-100-LL
Description:
CONN HDR 64POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.230" (5.842mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)