AW-10-03-G-D-225-080
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
AW-10-03-G-D-225-080
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
0.80 MM FLEX STACK SMT MICRO BOA
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black, Natural
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
Length - Post (Mating) :
0.080" (2.032mm)
Length - Stack Height :
0.225" (5.715mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.031" (0.80mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.047" (1.20mm)