HW-13-20-L-D-708-SM-A
Part Number:
HW-13-20-L-D-708-SM-A
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.065" (27.051mm)
Length - Post (Mating) :
0.357" (9.068mm)
Length - Stack Height :
0.708" (17.983mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
26
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)