FW-14-04-G-D-584-126
Part Number:
FW-14-04-G-D-584-126
Description:
CONN HDR 28POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.126" (3.200mm)
Length - Stack Height :
0.584" (14.834mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)