HW-12-12-G-D-335-SM
Part Number:
HW-12-12-G-D-335-SM
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.965" (24.511mm)
Length - Post (Mating) :
0.630" (16.002mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)