ZW-32-15-T-D-335-100
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
ZW-32-15-T-D-335-100
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
CONN BRD STACK .100" 64POS
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.335" (8.509mm)
Length - Tail :
0.100" (2.540mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
64
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)