FW-12-05-G-D-448-133
Part Number:
FW-12-05-G-D-448-133
Description:
CONN HDR 24POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.581" (14.757mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.448" (11.379mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)