TW-20-12-L-S-570-390
Part Number:
TW-20-12-L-S-570-390
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.570" (14.478mm)
Length - Tail :
0.390" (9.906mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
1
Pitch :
0.079" (2.00mm)