TW-13-06-L-D-374-137
Part Number:
TW-13-06-L-D-374-137
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height :
0.374" (9.500mm)
Length - Tail :
0.137" (3.480mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)