TW-13-06-L-D-160-250
Part Number:
TW-13-06-L-D-160-250
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.263" (6.680mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)