TW-10-07-G-D-375-188
Part Number:
TW-10-07-G-D-375-188
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height :
0.375" (9.525mm)
Length - Tail :
0.188" (4.775mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)