MW-08-03-G-D-121-065
Part Number:
MW-08-03-G-D-121-065
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.186" (4.724mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.121" (3.073mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)