MW-08-03-G-D-100-098
Part Number:
MW-08-03-G-D-100-098
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.198" (5.029mm)
Length - Post (Mating) :
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height :
0.100" (2.540mm)
Number of Positions :
16
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)