ZW-13-20-G-D-305-413
Part Number:
ZW-13-20-G-D-305-413
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.412" (10.465mm)
Length - Stack Height :
0.305" (7.747mm)
Length - Tail :
0.413" (10.490mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)