FW-12-03-G-D-109-086
Part Number:
FW-12-03-G-D-109-086
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
Length - Overall Pin :
0.195" (4.953mm)
Length - Post (Mating) :
0.086" (2.184mm)
Length - Stack Height :
0.109" (2.769mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)