TW-09-12-G-D-748-181
Part Number:
TW-09-12-G-D-748-181
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.748" (19.000mm)
Length - Tail :
0.181" (4.600mm)
Number of Positions :
18
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)