TW-10-06-G-D-387-130
Part Number:
TW-10-06-G-D-387-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 20POS
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.156" (3.950mm)
Length - Stack Height :
0.387" (9.830mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)