TW-12-06-L-D-160-130
Part Number:
TW-12-06-L-D-160-130
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.383" (9.728mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Length - Tail :
0.130" (3.302mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)