FW-15-04-L-D-210-138
Part Number:
FW-15-04-L-D-210-138
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.438" (11.125mm)
Length - Post (Mating) :
0.138" (3.505mm)
Length - Stack Height :
0.210" (5.334mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)