FW-15-02-L-D-418-150
Part Number:
FW-15-02-L-D-418-150
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK T/H
Length - Overall Pin :
0.643" (16.332mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.418" (10.617mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)