SW-12-04-T-S-785-145
Manufacturer:
Samtec, Inc.
Part Number:
SW-12-04-T-S-785-145
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Description:
.200" FLEX STACK
Manufacturer :
Samtec, Inc.
Category :
Color :
Black
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.020" (25.908mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.785" (19.939mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
12
Number of Rows :
1
Pitch :
0.200" (5.08mm)