TW-09-07-L-D-606-SM-A
Part Number:
TW-09-07-L-D-606-SM-A
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.606" (15.392mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)